Hizmetlerimiz

ÇOÇUK VE ERGEN DANIŞMANLIĞI

 

Çocuklar gelişimsel süreçlerinde duygusal, davranışsal bazı problemler yaşayabilirler ve bir sorunları olduğunda direkt yolla ifade edemedikleri için davranışları ve duygularında değişimler ile problemi çevrelerine yansıtırlar.

Çocuklarda ortaya çıkan davranış problemleri ve olumsuz duygu durumları, uyum problemleri, tırnak yeme, alt ıslatma sorunları, uyku ve beslenme bozuklukları, öfke nöbetleri vb. pek çok problem, çocuğun yolunda gitmeyen yaşantısını dışa vurma biçimi, bir nevi yetişkinlere sorununu aksettirme yöntemidir.

Bir sorun için uzun süre çözüme yönelik bir adım atılmadığında, başka sorunların da tetikleyicisi olabilir. Sorunlar kronikleşmeden bir uzmana danışmak, çocuğun gelişimsel sürecini olumlu yönde destekleyecek daha mutlu ve uyumlu bir çocukluk geçirmesini sağlayacaktır.

İlk görüşmede aile ile birlikte değerlendirmeye alınan çocuk, bireysel olarak danışmanlık sürecine devam ederken, anne ve baba da dönemsel olarak işleyiş hakkında bilgilendirilmek ve çocuğu destekleyebileceği konular hakkında bilgilendirilmek üzere görüşmeye çağırılacaklardır. 

Çocuklar ile çalışırken sıklıkla karşılaştığımız durumlar;

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

Özel öğrenme güçlüğü

Depresyon

Kaygı Bozuklukları

Ayrılık Kaygısı

Okul Korkusu 

Okul Başarısızlığı

Sosyal Fobi

Özgül Fobi

Yaygın Kaygı Bozukluğu

Öfke Nöbetleri

Tikler

Alt Islatma

Tırnak Yeme

Kardeş Kıskançlığı

Boşanma süreci