ONLİNE DANIŞMANLIK

ONLİNE DANIŞMANLIK

Online Danışmanlık; danışanın, danışmanlık süreci boyunca hizmet alacağı kurum veya kuruluşa gitmesine gerek kalmaksızın, danışma sürecinin iletişim araçlarıyla gerçekleştirilmesidir.

Teknolojinin günümüzdeki önemi yadsınamayacak kadar fazladır. Kişiler, günlük hayatlarında yoğun bir koşuşturma içerisinde olmakta ve bu koşuşturma onlara çeşitli olumsuzluklar ile geri dönmektedir. Herkes hayatında birtakım sorunlar yaşasa da, önemli olan bu sorunlar ile başa çıkabilme yeteneğidir. Hayatın birçok noktasında kişiler kendilerini çaresiz ya da savunmasız hissedebilir ve bu noktada profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyabilir. Psikolojik olarak kendisini iyileştirmeyen herkes, ileride çok daha ciddi problemler ile karşı karşıya kalacağını da bilmelidir.

Günlük hayatta yaşanan koşuşturma ve stres ile birlikte, kişilerde yalnızca psikolojik olarak değil biyolojik olarak da farklılıklar oluşabilir. Zaman konusunda yaşanan problemler ile oldukça can sıkıcı bir döngü haline gelen bu durum, online danışmanlık hizmetleri ile birlikte ortadan kalkmaktadır.

Online danışmanlık kavramı son yıllarda hayatımızın bir parçası haline gelmiş olup ve oldukça fazla sayıda kişi tarafından da tercih edilmektedir. Bu hizmet ile birlikte yoğun bir hayatın koşturması içerisindeyken psikolojik danışmanlık merkezlerine gitmeye vakit bulamayan kişiler, istedikleri her yerden profesyonel yardım alabilme imkânına sahip olabilmektedir. Online psikolog hizmetleri kapsamında yetişkin, ergen ve çocuk, aile danışmanlığı gibi birbirinden farklı alanlarda hizmetler de bulunmaktadır.

 Kişilerin ihtiyaçlarının teknoloji ile harmanlanması sonucunda ortaya çıkan bir hizmet olan online danışmanlık, bireylerin zamandan tasarruf etmelerinin yanı sıra diğer birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Birçok kişi yaşadığı sorunu sözlü bir şekilde dile getirmekten utanabilir. Online danışmanlık, bu noktada kişilerin kendilerini çok daha rahat ve şeffaf bir şekilde ifade edebilmelerine olanak tanır. Bunların yanı sıra danışmanlık almak istediği kurumun yaşadığı şehirde olmaması gibi engeller de, online danışmanlık hizmetleri ile ortadan kalkmaktadır.

Bu noktadan hareketle, merkezimiz online danışmanlık hizmetini danışanlarına sunmaya başlamıştır. Kısa sürede alınan seanslar ile birlikte, kişiler zaman kaybı yaşamadan bu hizmetlerden faydalanabilme imkânına sahip olabilir. Seansların süresi ve gidişatı, uzman kişiler tarafından belirlenir. Böylelikle kişilerin yaşadıkları sorunların ortadan kalkması ve hayatlarına çok daha sağlıklı bir ruh hali ile devam edebilmesi sağlanabilir.

Kişiler; yüz yüze olmak istememe, kuruma gitmeye vakit bulamama, hizmet alacağı kurumun bulunduğu şehirde yaşamama, farklı ülkede yaşadığı için dil veya kültür sıkıntıları nedeniyle ihtiyaç duyduğu danışmanlık hizmetini bulunduğu ülkede alamama gibi gerekçelerle online danışmanlık hizmeti ayrıcalığından yararlanabilmektedir. Ayrıca kişilere seans ücretleri ve ulaşım konusunda avantaj sağladığı için, son yıllarda online danışmanlık hizmetlerine talep artmıştır.